Projekts “Latvijas skolas soma”

Skat. projekta “Latvijas skolas soma” tīmekļa lappusi.

Renāra Kaupera koncertuzvedums visai ģimenei  “Māja, skurstenis un mēs”- 24.10.2018 (skolēnu brīvdienas)- apmeklēja 8., 9., 10. klašu audzēkņi.

Liepājas mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola kopā ar Renāru kauperu, ritma grupu Jāņa Strazda vadībā un TDA “Banga” rādīja Liepājas Lielajā Dzintarā iestudēto koncertuzvedumu. Koncertuzvedums, kurš liek aizdomāties par ģimeni, tās tradīcijām, vērtībām un cildenumu. Ģimenes kopā būšanu, spēju vienam otru sadzirdēt, kopā rotaļāties, dejot un dziedāt, radot pozitīvu gaisotni.

Atsauksmes:

Ļoti patika Renāra Kaupera dziedājums. Pirmskolas bērnu un jaunāko klašu skolēnu interesantais  uzvedumu- saskanīgā dejošana un dziedāšana.

Patiesi jauks uzvedums. Ļoti jauki skatīties uz visu  un it īpaši mazo bērnu dejošanu.

Spelfilmas “Tēvs Nakts” – 31.10.2018. Apmeklēja 10.-12 klašu vakara maiņas audzēkņi.

“Tēvs Nakts”spēlfilma, kas uzņemta programmas Iniacitīvas “Latvijas skolas somas “ietvaros. Iepazīstināt ar Žani Lipki, kā spēja uzdrošināties kara laikā glābt citus, nedomājot par ģimeni.  Otrā pasaules kara gados Žanis un Johanna Lipkes izglāba aptuveni četrdesmit ebrejus, ko slēpa savas mājas pagrabā Rīgā. Tā ir aptuveni piektā daļa ebreju, kuri pārdzīvojuši Holokaustu Latvijā.

Atsauksmes:

Bija vērts iet, jo parādīja dzīvi par vecajiem laikiem.

Bija ļoti interesanta filma par karu, kā latviešu tauta dzīvoja tajos laikos. Pati pirmo reizi biju Lielā Dzintara koncertzālē.  Labprāt ietu vēl.

Filmā vajadzēja ļoti iedziļināties, lai saprastu tēmu un visus notikumus.

Nebiju aizdomājies, ka tā dzīvoja un rīkojās cilvēki.

Latvijas filmu producenti arvien biežāk novērtē un prasmīgi izmanto filmas radošo pieeju. Galvenajā lomā bija Žanis Lipke, kuru lomu atveidoja Artūrs Skrastiņš. Tika atveidots cilvēciskums, neskatoties uz to kādas nācijas cilvēks bija tu esi, tu vienalga paliki cilvēks riskējot ar sevi un savu ģimeni. Sarežģītās attiecības ģimenē, jo pastāvoša iekārta to neatbalstīja, bet Žanis Lipke,  gāja un darīja pēc saviem  likumiem. Šai  filmai ir dziļa doma, taču ne visi to izprot, spēj iedziļināties to laiku sarežģītajos dzīves apstākļos. Filma bija ne visai saprotama . Bet neskatoties uz visu, mums latviešiem ir jājūt līdzi šiem stāstiem, jo tā ir mūsu Valsts, mūsu zeme, mūsu ģimene.

J.N. – 11. L klase
Izrādes “Liepāja – Latvijas galvaspilsēta”-20.11.2018. Apmeklēja 8- 12. klašu audzēkņi

Atsauksmes:

Liels paldies māksliniekiem par vēstures faktu pasniegšanu vizuāli un literāri saprotami. Daudzus vēsturiskos faktus, kurus nezināju, tos šoreiz sadzirdēju un izpratu. Paldies par iespējām, apmeklēt izrādi.

Paldies Skolas somai par iepēju redzēt stāstu par mūsu senču grūto un sarežģīto dzīvi, par to, ka dzīvi uztvēra reizēm ar vieglu ironiju.

Palīdzēja saprast Latvijas valsts sarežģītās Brīvības  cīņas. Vairāk izpratu to laiku smago sadzīvi.

Kamermūzikas koncerts “naktij jābūt- lai redzētu zvaigznes”- 21.12.2018. Apmeklēja 9.-12. klašu audzēkņi.

Klavieru kvartets RIX atskaņoja Johannesa Brāmsa, Viljama Voltona un Žaņa Sibeliusa mūziku. Jauniešiem bija iespēja noklausīties skaņdarbu klavieru, vijoles un čella izpildījumā.

Atsauksmes:

Bija ļoti grūti koncentrēties 2. daļā,  jo bija sarežģīti un smagi skaņdarbi.

Man visas daļas lika pārdomāt  sarežģīto laiku.

Comments are closed.