Projekts “Latvijas skolas soma”

 

Interaktīva Dejas izrāde „3D par Telefoniem”

03.04.2019., plkst 10:30-11:10

Vilsons1

Vilsons1


“3D par Telefoniem” ir sociāls dejas projekts, kompānija “ĀRĀ” ,  kas veidots skolu jauniešiem un noris skolās. Izrādes idejas autore ir horeogrāfe Olga Žitluhina. Telefoni jauniešu dzīvē ir ieņēmuši tik lielu lomu, ka arī deja nevar palikt vienaldzīga. Telefons ir katram, to var nopirkt, tas nav prasīgs (nav emociāli piesaistīts, tikai jāpabaro baterija), tomēr tas atņem visu tavu brīvo laiku. Brutāli, bet vienlaikus tik nemanāmi.  Vai tas ir labi, vai slikti, to mēs nevaram zināt, bet mēs varam vērst uzmanību uz šo parādību un varbūt palīdzēt tiem, kas tam ir atvērti.
Izrādes forma – ejam klasē un vienas mācību stundas laikā veidojam interaktīvu izrādi “3D (Deja. Demostrācija.Diskusija) par Telefoniem”. Izrādē piedalās trīs dejotāji.
Piedāvājam savu caur laikmetīgo deju paustu skatu uz jauniešu atkarību no telefoniem, darot to bez moralizēšanas, izvērtējot gan labo, gan slikto, ko tas dod. Jau tagad fizioterapeitiem ir pilnīgi skaidrs, ka jaunās paaudzes dzīves veids un pastāvīga nodarbošanās ar un ap telefonu ietekmē viņu ķermeņa fizioloģiju, stāju, skeleta uzbūvi, pirkstu attīstību. Vai veidtālruņa lietošana izmainīs cilvēku stāju nākotnē, vai šīs izmaiņas ir labas, vai sliktas – kopā jāmeklē atbildes.
Izrāde ir maksimāli atslogota no visa liekā, nav scenogrāfijas, nav gaismu, nav tērpu, nav mūzikas (iepriekš paredzētas), ir tikai cilvēku saskarsme, kas veido izrādi. Rezultātā jaunieši gūst jaunu, bieži nebijušu, pieredzi, un uzzina par laikmetīgo deju kā Latvijas kultūras sastāvdaļu. Ir iespēja papildus izrādes norisei novadīt arī 40 – 60 min. ilgu laikmetīgas dejas meistarklasi.


Vilsons1

Vilsons1


koncerts

Pirmdien, 2019. gada 11. martā, plkst. 13:00, Lielā dzintara Lielā zālē  notiks koncerts “LATVIEŠU DZEJA UN MŪZIKA. TOREIZ UN TAGAD” 8.- 12. klašu audzēkņiem.

Vairāk informācijas: šeit


Vilsons1

Vilsons1


Izrāde bija laba. Es sajutos aktiera ādā. Man likās, ka es esmu tas mazais puisis, kas dzimis 1953. gada 2.martā. Ieraugot to ūdeni ar ledu, man uznāca drebuļi, sajutu to ziemu Magadanā.
Es gribētu vēl aiziet apmeklēt aktiera izrādes. Man ļoti patika viņa balss un realitāte, ko viņš dod caur savu enerģiju.
Paldies par jauko sniegumu! Iesaku visiem!

12. b klases V.Broka

Ir vērts paklausīties un paskatīties: atcerēties tos nežēlīgi grūtos un skarbos, “baigos” gadus! Mūsdienu grūtības – tās nav nekādas grūtības. Mums viss ir: mājas, dzimtene, ģimene, draugi, mājas, firmas drēbes, pārtika….

Monoizrāde “Mana Magadana ”- Ērika Vilsona dzīves stāsts, par viņa dzimto vietu Magadanu un dzīvi tur, kad māte bijusi cietumā pēc tā, kad gribēja aizbēgt uz Zviedriju. Ēriks Vilsons atklāja daudz vēstures faktus, kurus jaunieši vēl nezināja un lika novērtēt dzīvi, tagad, kad nevienu cietumā neliek par brīvu domāšanu un vēlmi aizbraukt no valsts. Izrāde izraisīja jauniešos daudz un dažādas emocijas- skumjas, nesapratni un prieku. Jauniešus piesaistīja tas, ka izrādē Ēriks Vilsons izmantoja ironiju. Parādīja dzīvi izsūtījumā ne tikai no sliktās un skumjās puses, bet arī no labās. Izrāde jauniešiem lika aizdomāties par viņu vēsturi un viņu vecāku vēsturi, sadzīvi, lai mēs mācītos no kļūdām un nepieļautu tās atkal un atkal. Izrādei cauri vijās mīlestība uz dzimteni un vecākiem, uz katru priekšmetu, kas tajā laikā katram bija…

12. b klases I.B.Radvila


 

Skat. projekta “Latvijas skolas soma” tīmekļa lappusi.

Renāra Kaupera koncertuzvedums visai ģimenei  “Māja, skurstenis un mēs”- 24.10.2018 (skolēnu brīvdienas)- apmeklēja 8., 9., 10. klašu audzēkņi.

Liepājas mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola kopā ar Renāru kauperu, ritma grupu Jāņa Strazda vadībā un TDA “Banga” rādīja Liepājas Lielajā Dzintarā iestudēto koncertuzvedumu. Koncertuzvedums, kurš liek aizdomāties par ģimeni, tās tradīcijām, vērtībām un cildenumu. Ģimenes kopā būšanu, spēju vienam otru sadzirdēt, kopā rotaļāties, dejot un dziedāt, radot pozitīvu gaisotni.

Atsauksmes:

Ļoti patika Renāra Kaupera dziedājums. Pirmskolas bērnu un jaunāko klašu skolēnu interesantais  uzvedumu- saskanīgā dejošana un dziedāšana.

Patiesi jauks uzvedums. Ļoti jauki skatīties uz visu  un it īpaši mazo bērnu dejošanu.


Spelfilmas “Tēvs Nakts” – 31.10.2018. Apmeklēja 10.-12 klašu vakara maiņas audzēkņi.

“Tēvs Nakts”spēlfilma, kas uzņemta programmas Iniacitīvas “Latvijas skolas somas “ietvaros. Iepazīstināt ar Žani Lipki, kā spēja uzdrošināties kara laikā glābt citus, nedomājot par ģimeni.  Otrā pasaules kara gados Žanis un Johanna Lipkes izglāba aptuveni četrdesmit ebrejus, ko slēpa savas mājas pagrabā Rīgā. Tā ir aptuveni piektā daļa ebreju, kuri pārdzīvojuši Holokaustu Latvijā.

Atsauksmes:

Bija vērts iet, jo parādīja dzīvi par vecajiem laikiem.

Bija ļoti interesanta filma par karu, kā latviešu tauta dzīvoja tajos laikos. Pati pirmo reizi biju Lielā Dzintara koncertzālē.  Labprāt ietu vēl.

Filmā vajadzēja ļoti iedziļināties, lai saprastu tēmu un visus notikumus.

Nebiju aizdomājies, ka tā dzīvoja un rīkojās cilvēki.

Latvijas filmu producenti arvien biežāk novērtē un prasmīgi izmanto filmas radošo pieeju. Galvenajā lomā bija Žanis Lipke, kuru lomu atveidoja Artūrs Skrastiņš. Tika atveidots cilvēciskums, neskatoties uz to kādas nācijas cilvēks bija tu esi, tu vienalga paliki cilvēks riskējot ar sevi un savu ģimeni. Sarežģītās attiecības ģimenē, jo pastāvoša iekārta to neatbalstīja, bet Žanis Lipke,  gāja un darīja pēc saviem  likumiem. Šai  filmai ir dziļa doma, taču ne visi to izprot, spēj iedziļināties to laiku sarežģītajos dzīves apstākļos. Filma bija ne visai saprotama . Bet neskatoties uz visu, mums latviešiem ir jājūt līdzi šiem stāstiem, jo tā ir mūsu Valsts, mūsu zeme, mūsu ģimene.

J.N. – 11. L klase


Izrādes “Liepāja – Latvijas galvaspilsēta”-20.11.2018. Apmeklēja 8- 12. klašu audzēkņi

Atsauksmes:

Liels paldies māksliniekiem par vēstures faktu pasniegšanu vizuāli un literāri saprotami. Daudzus vēsturiskos faktus, kurus nezināju, tos šoreiz sadzirdēju un izpratu. Paldies par iespējām, apmeklēt izrādi.

Paldies Skolas somai par iepēju redzēt stāstu par mūsu senču grūto un sarežģīto dzīvi, par to, ka dzīvi uztvēra reizēm ar vieglu ironiju.

Palīdzēja saprast Latvijas valsts sarežģītās Brīvības  cīņas. Vairāk izpratu to laiku smago sadzīvi.

Kamermūzikas koncerts “naktij jābūt- lai redzētu zvaigznes”- 21.12.2018. Apmeklēja 9.-12. klašu audzēkņi.

Klavieru kvartets RIX atskaņoja Johannesa Brāmsa, Viljama Voltona un Žaņa Sibeliusa mūziku. Jauniešiem bija iespēja noklausīties skaņdarbu klavieru, vijoles un čella izpildījumā.

Atsauksmes:

Bija ļoti grūti koncentrēties 2. daļā,  jo bija sarežģīti un smagi skaņdarbi.

Man visas daļas lika pārdomāt  sarežģīto laiku.

Comments are closed.